FAQ-Otázky

BungyPump sa na klasické palice podobajú iba tvarom, všetko ostatné je iné. BungyPump sú multifunkčné tréningové palice, ktoré môžu byť používané na oveľa viac aktivít ako je iba chodenie. Môžu sa použiť v interiéri aj exteriéri, dajú sa s nimi robiť rôzne cviky, na zahriatie, spevnenie, naťahovanie – strečingové cvičenia. BungyPump efektívne pomáhajú pri chudnutí, rehabilitácií po úrazoch, operáciách, porážkach a pod., napomáhajú k vytrvalosti a zvyšovaní fyzickej kondície.

Number One má zabudovaný odpor 4 kg, a je vhodný pre tých, čo začínajú používať BungyPump pre každodenné cvičenia alebo na rehabilitačné účely. Druhý model, Energy, má zabudovaný odpor 6kg a je vhodný pre aktívnych športovcov, silnejších jedincov a náročnejšie cvičenia.

Gumové násadky je vhodné použiť pri chôdzi po asfaltových cestách, alebo na iných tvrdých povrchoch. Volfrámový hrot je vynikajúci pre použitie na mäkkých aj tvrdých plochách, napr. prechádzke v parku alebo v lese, ideálny je na klzké povrchy (napr. sneh alebo ľad) Pri pohybe na sypkých povrchoch (napr. piesok), je možné použiť špeciálne prídavné košíčky, určené proti zabáraniu palíc hlbšie ako cca 8 cm.

Pri použití BungyPump dosiahnete až o 77% vyššiu spotrebu kalórií ako pri bežnej chôdzi bez palíc a je pri nej aktivovaných až 90% svalov vo vašom tele. Získate tak multifunkčné cvičenie, ktoré podporuje odolnosť organizmu, silu, pružnosť a vytrvalosť a zlepšuje celkovú fyzickú kondíciu. Nemenej dôležitý je aj fakt, že cvičenie sa realizuje zväčša v exteriéri – v prírode, čo podporuje aj ľudskú psychiku.

Je to jednoduché! Za účelom prispôsobenia dĺžky chyťte palice za strednú časť a povoľte závit. Obráťte palicu do vertikálnej polohy a upravte jej dĺžku tak, aby Vám siahala do výšky medzi prsiami a pazuchou. V tejto polohe ju uzamknete tak, že budete držať strednú časť a otáčať spodnú. Uistite sa, že Vám nastavená výška vyhovuje a závit zatiahnite. Pokyny na nastavenie ako aj správne držanie palíc BungyPump si môžete pozrieť na priloženom videu na našej web-stránke.

Keď palice BungyPump nepoužívate, najlepšie je ich uskladniť v interiéri, kde sú chránené pred vetrom, dažďom a snehom.

Palice BungyPump je možné použiť aj na tréning na pláži a na piesočnatých povrchoch, ale dbajte na to, aby piesok nevošiel do vnútra „pumpovacieho“ mechanizmu, pretože by to mohlo viesť k poškodeniu piestu a tým pádom aj problémom s ďalším používaním palíc.

Áno, sú vhodné na všetky typy túr, ale treba počítať so zvýšenou námahou pri stláčaní palíc.

Áno, palice BungyPump sa často využívajú aj na rehabilitačné účely. Pomáhajú vybudovať svaly a posilňujú organizmus. Poraďte sa so svojim fyzioterapeutom a uistite sa, že sa Váš stav po operácií je dosť dobrý, aby ste mohli znovu začať s fyzickou aktivitou a cvičením.

Ak máte akýkoľvek problém s palicami BungyPump, neváhajte sa na nás obrátiť – nižšie nájdete naše kontakty.

Máme náhradné diely, oba prvky – gumové násadky ako aj volfrámové špičky sa dajú vymeniť – spýtajte sa v obchode, kde ste si palice zakúpili alebo sa obráťte na nás prostredníctvom našich kontaktov.

Load More