Príbeh Pernilly Johansson Wallin

Príbeh Pernilly Johansson Wallin

Palice BungyPump sa stali súčasťou môjho života.

Už od 90-tych rokov čelím problémom s ramenami, musela som absolvovať už 6 operácií. Poslednú v zime 2011 a po nej som sa rozhodla vziať život do svojich rúk a zvýšiť si jeho kvalitu. Roky zanechali na mne stopy, čo sa odrazilo najmä na náraste mojej telesnej hmotnosti. Začal to byť pre mňa vážny problém, pretože už som nebola iba “bucľatá”, ale dostala som sa do kategórie nadváha, až obezita.

Ako skvelá príležitosť sa mi javili palice BungyPump, o ktorých som sa dozvedela, že ich prostredníctvom, je vďaka zabudovanému mechanizmu, možné dosiahnuť pohyb, ktorý šetrí kĺby. Mechanizmu vo vnútri BungPump umožňuje pri stláčaní nadol bezbolestný pohyb paží a zároveň tlmí náraz pri zapretí sa palicou  o zem. Pre začiatok som si zakúpila základný model so zabudovaným odporom 4 kg.

Zlomový bod nastal začiatkom roku 2012, kaď sa mi podarilo využiť palice BungyPump naplno. Jedného dňa mi zavolala priateľka, že súrne potrebuje zhodiť 15 kíl a ja som vtedy potrebovala začať s cvičením po operácií. Prvý tréning bol veľmi náročný. Stalo sa mi niekoľko krát, že som mala chuť palice zahodiť, ale nechcela som byť tou, čo sa vzdáva. Koncom marca som sa cítila už o poznanie silnejšia a vedela som stlačiť palice úplne – jednoduchšie som prekonala ich zabudovaný odpor.

Istým medzníkom v mojom procese tréningu s palicami BungyPump bolo aj to, že som sa začala vážiť. Prvú zaznamenanú hmotnosť som si zapísala: 76,8 kg. Moja motivácia bojovať s nadváhou začala byť ešte silnejšia. Do kalendára som si zaznamenala 4 až 5 tréningových dní týždenne a vydržala som používať BungyPump so zabudovaným odporom 4 kg až do konca polroka. V lete som si dala prestávku a viac som si užívala slnka; hýbať som sa však neprestala, chodila som na prechádzky.

V auguste som sa vrátila k tréningu, ale tento krát už s palicami s vyšším zabudovaným odporom – 6kg, ktoré som dostala na 40-te narodeniny od mojich blízkych. Tréning som dodržiavala minimálne tak často, ako to bolo na jar, ale pridala som náročnejší, kopcovitý terén. Nepoľavila som ani v zlom počasí a výsledky sa dostavili – hmotnosť išla dole. V decembri 2012 sa mi podarilo dosiahnuť cieľ, ktorý som si stanovila: 53 kg. Takže po 10 mesiacoch tréningu som vážila o 24 kíl menej a cítila som sa oveľa zdravšie.

Odkedy som tento cieľ dosiahla, pokračujem s tréningom s BungyPump 3 -4 krát do týždňa a stále si udržiavam vysnívanú hmotnosť. Problémy s ramenami a predlaktiami  sa mi výrazne zredukovali a už nie som „závislá“ na tabletkách proti bolesti. Rovnako nemám problém ani s inými športmi, napríklad s bicyklovaním.  Okrem iného sa mi zlepšila aj astma, ktorú viem lepšie zvládnuť, pretože môj organizmus je vďaka BungyPump odolnejší.

Palice BungyPump sa stali mojou súčasťou a skutočne stelesňujú to, že sa kvalita môjho života výrazne zlepšila, dokonca na úroveň, ktorú som ani neočakávala.

Pernilla Johansson Wallin , 41-ročná

 

2013